חדשותסטארטאפ ניישן

אפימילק: מערכת הבינה המלאכותית (AI) שפיתחנו יכולה לחזות תפוקת חלב שנה מראש

מערכת בינה מלאכותית שפותחה על ידי מדעני וחוקרי חברת ההייטק אפימילק (Afimilk), יכולה לחזות את תפוקת החלב של כל פרה – שנה מראש. הטכנולוגיה של החברה שממוקמת בקיבוץ אפיקים ומפעילה משרדים גם במרכז הארץ, ׳מנהלת׳ כיום מעל 10 מיליון פרות ברפתות ב-52 מדינות ברחבי העולם. 

על פי ResearchAndMarkets.com, היקף ההשקעה בפתרונות בינה המלאכותית בתחום החקלאות צפוי לגדול ב-11.2 מיליארד דולר עד שנת 2030 – לעומת 671.6 מיליון דולר בשנת 2019. 

״AI, בינה מלאכותית, מונעת על ידי זמינות נתונים גדולים (ביג דטה)״, אומר אורן דרורי, סמנכ”ל ניהול המוצר באפימילק. ״יש לנו כיום הרבה מאוד מידע לגבי כל פרה במערכת שלנו, זאת, תודות לשימוש הגובר בחיישנים שפיתחנו ברפתות ובמתקני החליבה, עלייה בשימוש בתוכנת ניהול עדר, וזמינות נתונים ממספר גדול רפתות, המועלים לענן לניתוח ולימוד (“אימון” של התוכנה)״. לדברי דרורי, הניתוח הזה חיוני במיוחד בניהול הרפת שכן הוא מאפשר את חיזוי כמות החלב והביצועים הכלכליים של כל פרה. ״הטכנולוגיה שלנו אף מאפשרת לבצע חיזוי של מחלות בשלב שלפני הופעת התסמינים הישירים – שהרי ממש כמו ברפואה בבני אדם, האסטרטגיה היעילה ביותר היא תמיד מניעה״. 

לדברי דרורי, רפתות עוברות טרנספורמציה משמעותית בשנים האחרונות. ״ כאשר השווקים לוחצים את מחירי החלב כלפי מטה, ושיקולי איכות הסביבה מגבילים את מספר הפרות, יצרני החלב חייבים להיות יעילים מאי פעם. כל פרה צריכה לייצר יותר חלב בעלות נמוכה יותר לליטר עם טביעת רגל פחמנית נמוכה יותר. ככל שהעדרים גדלים, תפקידי החקלאים הופכים ליותר ויותר ניהוליים, מה שמגדיל את הערך הפוטנציאלי של הטכנולוגיה בהן הן משתמשים״.  

אפימילק מתמקדת כיום בניהול חכם של רפתות. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות ניהול מתקדמים לרפתות, שכוללים סנסורים חכמים, מערכות ניטור וחיזוי מבוססות בינה מלאכותית, וממשקי ניהול בPC ובסמארטפון. מוצרי החברה משווקים ב-52 מדינות בעולם. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן