חדשות

אדג’יו תרפיוטיקס מסכמת פעילות נטרול ADG20 נגד גרסאות SARS-CoV-2 ומתווה יוזמות לטיפול באומיקרון

פרסומים אחרונים של מספר מעבדות עצמאיות מראים כי ADG20 מנטרל פעילות עם עוצמה דומה לנוגדנים אחרים ששומרים על הפעילות נגד אומיקרון

מאמצים מרובים מתבצעים כדי לטפל באומיקרון וגרסאות SARS-CoV-2 עתידי פוטנציאל.

Adagio Therapeutics, Inc, (נאסד”ק: ADGI) חברה ביו-פרמה בשלב קליני המתמקדת בגילוי, פיתוח ומסחור של פתרונות מבוססי נוגדנים למחלות זיהומיות עם פוטנציאל מגיפה, סיכמה היום את הממצאים האחרונים שדווחו בשלושה פרסומים נפרדים המראים כי ADG20, הנוגדן המונוקלונלי המוביל שלה (mAb), מפעילה נטרול נגד הגרסה של אומיקרון (B.1.1.529) של SARS-CoV-2, והתווה יוזמות לטיפול ב-SARS-CoV-2 הנוכחי והעתידי של גרסאות מדאיגות. אדג’יו מעריכה ADG20 בניסויים הקליניים שלב 2/3 העולמי שלה הן למניעה והן לטיפול בקוביד-19. אדג’יו מקיימת מגעים עם מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בנוגע לעדכוני פרוטוקול פוטנציאליים לניסויים הקליניים שלב 2/3 העולמי שלה, כולל מנה מוגברת של ADG20 למניעה וטיפול פוטנציאליים של COVID-19 הנובעים מגרסת אומיקרון.

ADG20 מנטרל פעילות נגד אומיקרון

לאחרונה פורסמו במעבדה מחקרים שבחנו את עוצמת הנטרול של לוחות גדולים של mAbs נגד וריאנט אומיקרון והן אותנטי פסאודווירוס. ממצאים על פני כל שלושת המחקרים מראים כי בקרב mAbs בהתפתחות קלינית בשלב מאוחר או עם אישור שימוש חירום (ADG20 ,(EUA הוא אחד מכמה mAbs שהפגינו נטרול פעילות נגד אומיקרון. על פני שתי התקפות נטרול אותנטיות מובהקות נגד אומיקרון, הנתונים מראים כי ADG20 היה IC50, מדידה של עוצמת נטרול, של כ 0.4 עד 1.1 מיקרוגרם / mL, אשר דומה עם שני mAbs הפעילים האחרים, sotrovimab ו- AZD7742.

“הערכת האפקטיביות הקלינית הפוטנציאלית של SARS-CoV-2 mAbs היא עוצמת הנטרול על ידי mAb נגד גרסה ספציפית. בעוד הממצאים עשויים להראות כי ADG20 הפחית את העוצמה נגד אומיקרון בהשוואה לעוצמה הגבוהה שלה נגד כל גרסאות מדאיגות אחרות, כולל דלתא, הנתונים תומכים כי ADG20 הוא בין mAbs הבודדים שהפגין פעילות מנטרלת נגד גרסת אומיקרון ומצדיק את המשך הפיתוח שלה”, אמרה ד”ר לורה ווקר, מייסדת שותפה והמנהלת המדעית הראשית בחברת Adagio.

נתונים אלה מוסיפים לנתונים חיצוניים שדווחו בעבר ממגוון מחקרים פרה-קליניים שהראו כי ADG20 שומר על הפעילות כנגד גרסאות אחרות כולל אלפא, ביתא, דלתא וגמא, וכי ADG20 שומר על פעילות מנטרלת מול פאנל מגוון של גרסאות SARS-CoV-2 במחזור, כולל גרסאות למבדה, מו ודלתא פלוס.

עדכון ניסוי קליני לטיפול באומיקרון

אדג’יו ממשיכה בהערכה של ADG20 בניסויים הקליניים EVADE ו- STAMP שלה. Adagio פועלת עם ה-FDA בבדיקות על אסטרטגיית מינון, כולל מנה מוגברת של ADG20 ועדכוני פרוטוקול אחרים לאור התפשטות של וריאנט אומיקרון. Adagio פעיל בטיפול בחולים חדשים בזרוע מינון 300 מג בשני הניסויים הקליניים. כמו כן, החברה מעדכנת את הפרוטוקולים שלה. מעקב וניטור של חולים שניתנו בעבר ADG20 ממשיכים לפי הפרוטוקולים המקוריים.

מאמצים נוספים לטיפול באומיקרון ובווריאנטים עתידיים

בנוסף לעדכוני הניסויים הקליניים שלה, Adagio נוקטת באסטרטגיות מרובות כדי לטפל הן באומיקרון ובגרסאות עתידיות פוטנציאליות שעשויות להופיע. Adagio, הממנפת את השותפות הבלעדית שלה עם Adimab LLC, מובילה עולמית בהנדסת נוגדנים, בוחנת את הפוטנציאל להנדס את ADG20 כדי לשפר עוד יותר את ההצמדה לגרסה של אומיקרון כדי לשפר את עוצמת הנטרול שלה נגד אומיקרון תוך שמירה על נטרול רחב שלה נגד גרסאות אחרות של SARS-CoV-2. במקביל, אדג’יו בוחנת כמה מאות mAbs מהספרייה הקניינית שלה של נוגדני SARS-CoV-2מבודדים לבדיקת עוצמת הנטרול שלהם נגד אומיקרון. MAb מנטרל נוסף כזה יכול להיות מפותח כמוצר עצמאי או כחלק מגישה משולבת. מאמצים אלה בעיצומם, והחברה צופה ממצאים ראשוניים מהמחקר שלה ברבעון הראשון של 2022.

“SARS-CoV-2 הוא וירוס המתפתח במהירות, ובאדג’יו, אנו מחויבים להסתגל באותה מהירות. ברור לחלוטין כי אף מוצר יחיד לא יטפל באופן מלא באופי המתפתח של מגפת קוביד-19, וכי יש צורך בפתרונות מונעים וטיפוליים מרובים. בהתבסס הן על נתונים פנימיים והן על ממצאי צד שלישי, אנו בטוחים כי ADG20 יכול להיות כלי חשוב במאבק נגד וירוס זה”, הוסיף ד”ר טילמן גרנגרוס, מייסד שותף ומנכ”ל של אדג’יו.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן